Zaproszenie do udziału w Orszaku Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli dnia 6 stycznia, który organizowany jest wspólnie przez cztery sosnowieckie parafie.

Królowie wyruszą z parafii Chrystusa Króla, św. Floriana oraz św. Jacka by udać się na Plac Papieski, gdzie przywita ich Święta Rodzina z parafianami z Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału.

O godz. 9.30 będzie sprawowana Msza św., po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z naszej parafii wyrusza król afrykański Baltazar. Król i jego dworzanie mają niebieski ubiór. Dla dzieci są przygotowane niebieskie peleryny i stroje aniołków. Dzieci mogą pobrać przebranie, które po skończonym Orszaku prosimy oddać organizatorom. Organizatorzy będą rozdawać korony, śpiewniki i niebieskie flagi.

Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli 2020 jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd: „Cuda, cuda ogłaszają”.

Na Placu Papieskim będziemy świadkami odegranej sceny Walki Dobra ze złem, Pokłonu pasterzy, Pokłonu Trzech Króli, będziemy mogli włączyć się w śpiew kolęd, będziemy wspominać Cud nad Wisłą, wrócimy pamięcią do osoby św. Jana Pawła II oraz do Sługi Bożego kardynała Wyszyńskiego. Dzieci ucieszą się widokiem żywej szopki. Pasterze przybędą z owieczkami, królikami i osiołkiem. Będzie można posilić się ciepłą zupą i ciepłą herbatą.

Na Plac Papieski królowie przybywają o godz. 11.30. Uroczystości na Placu potrwają do godz. 13.00. Nasze spotkanie zakończymy wspólnym tańcem Polonezem, który będzie prowadzony przez pary ubrane w tradycyjne stroje szlacheckie.

Orszak ma swoją pastorałkę: <https://www.youtube.com/watch?v=NrOi0KtTeEo> W tym miejscu można o niej poczytać: <http://orszak.org/orszak/koledowanie/pastoralka-orszakowa/> Tutaj organizatorzy zapraszają do udziału w Orszaku: https://www.youtube.com/watch?v=1kOptK6dIic

Zapraszamy do wspólnego pokłonienia się Bożej Dziecinie!

3Kroli2020 lg