Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

Niepokalane Poczęcie oznacza pierwszą łaskę jaką otrzymała Maryja od Boga.

Treść przywileju wyraża prefacja tego dnia:

„Ty zachowałeś Najświętszą Maryję Pannę od zmazy grzechu pierworodnego i obdarzyłeś pełnią łaski, aby ją przygotować na godna Matkę Twojego Syna. Ona jest wizerunkiem Kościoła, niepokalanej i jaśniejącej pięknością Oblubienicy Chrystusa. Wybrana ze wszystkich, wyprasza łaskę Twojemu ludowi i jest dla niego wzorem świętości”.

npm

Matka Boża objawiając się w 1947r. w Montichiari powiedziała
" Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia obchodzono uroczyście GODZINĘ ŁASKI dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia".

Bóg sam widząc panoszące się zło na świecie ustanowił ratunek dla niego. W tej godzinie między: 12-tą a 13-tą możemy przedkładać wszelkie nasze bolączki, cierpienia fizyczne, duchowe, moralne, wszelkie trudne sprawy, sprawy, które wydają się nam nie do załatwienia. Bardzo ważna jest modlitwa za grzeszników, modlitwa o ich nawrócenie, za dusze czyśćcowe oraz za dusze zagubione i zalęknione. Naszej modlitwy potrzebują także kapłani i osoby konsekrowane poświęcone Bogu, szczególnie te, które przeżywają rozterki duchowe lub wątpliwości co do powołania.
Składajmy wszystkie modlitwy na ręce Maryi Niepokalanie Poczętej! Od Niej Bóg przyjmie każdą, jako najważniejszą i najpilniejszą !

Każda sekunda tej godziny jest niebywałą łaską!