27.09.2020 - DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA.

Modlimy się do Pana Boga o różne rzeczy i w różnych sprawach. Prosimy też Go w intencji różnych osób jak i nas samych. Wielu w czasie wakacji modli się o dobrą pogodę. W tym wszystkim warto też zanieść naszą modlitwę o dobroć życia. Taka niby prosta sprawa, ale jak trudno nam przychodzi. Niech więc ta Eucharystia będzie naszą modlitwą w tej intencji.

 1. W środę o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w piątek po mszy św. o 18.00 nabożeństwo adoracyjne z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, zachęcamy do udziału także rodziców z dziećmi.
  Za odmówienie różańca w kościele możemy uzyskać odpust zupełny dla siebie lub innych osób żywych lub zmarłych – warunki stan łaski uświęcającej czyli wolność od grzechu.
 3. Prasa katolicka jak zawsze na stoliku pod chórem.
 4. Są też kalendarze misyjne na 2021 rok po 7 zł.
 5. Biały tydzień dla dzieci o godzinie 18.00 od poniedziałku do środy dla dzieci ze szkoły z ul. M. Maliny a dla dzieci ze szkoły nr 20 do piątku.
 6. Dzisiaj zbiórka do puszek na uchodźców z wyspy Lesbos.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca.
 8. W kościele przebywamy w maseczkach, Komunię św. na rękę przyjmujemy po stronie ambonki, do ust od strony zakrystii i nie dyspensujmy się ze mszy św. niedzielnej z powodu epidemii w kościele jest dużo miejsca aby zachować stosowną odległość i bezpiecznie uczestniczyć we mszy św.
 9. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 9.30 spotkanie młodzieży z kl. ósmych rozpoczniemy cykl przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. A o godzinie 11.00 spotkanie dzieci i rodziców z kl. trzecich odnośnie pierwszej Komunii św.
 10. Do wieczności w minionym tygodniu Bóg powołał śp. Czesława Pielkę wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...