Ogłoszenia parafialne

29.01.2023 - NIEDZIELA.

Modlimy się do Pana Boga o różne rzeczy i w różnych sprawach. Prosimy też Go w intencji różnych osób jak i nas samych. Wielu w czasie wakacji modli się o dobrą pogodę. W tym wszystkim warto też zanieść naszą modlitwę o dobroć życia. Taka niby prosta sprawa, ale jak trudno nam przychodzi. Niech więc ta Eucharystia będzie naszą modlitwą w tej intencji.

 1. Dzisiaj czwarta niedziela zwykła.
 2. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również Dzień Życia Konsekrownego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego z naszej diecezji. W czasie Mszy świętej rano o 8.00 i wieczorem o 18.00 błogosławieństwo świec.
  Ofiary zbierane w tym dniu w kościołach do puszek są przeznaczone na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych czyli zamkniętych.
 3. Na stoliku pod chórem Tygodniki ”Gość Niedzielny i Niedziela” oraz „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci na styczeń.
 4. W czwartek kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  Objazd chorych w piątek od godziny 11.00.
 6. Można zamówić do czwartku kolędę jeżeli dotąd jej nie było.
 7. W dzisiejszą niedzielę na mszy św. o 11.00 wystąpi zespół młodzieżowy z Neokatechumenatu z kolędami po mszy św. ofiarą do puszki będziemy mogli ich wesprzeć na wyjazd na Światowy Dzień Młodzieży do Lizbony, który odbędzie się tam w tym roku.